Blije këtë produkt
1000 Lekë

Shkëndija e jetës ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2010 )

Përkthyesi:  Robert Shvarc

Romani “Shkëndija e Jetës është një britmë e mprehtë dhe e dhimbshme e qindra mijëra njerëzve të kombësive të ndryshme, të cilët ranë viktimë e gestapos hitleriane dhe u internuan në kampet e përqëndrimit në Gjermani ose në vendet e pushtuara nga Gjermania naziste gjatë luftës së dytë botërore

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2010)
  • Botuar në: 2010
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 508
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 40 mm

Njihu me Autorin

Erich Maria Remarque -

Erich Maria Remarque (22 qershor 1898 - 25 September 1970), ishte një romancier gjerman, i cili krijoi shumë vepra në lidhje me terrorin e luftës. Romani i tij më të njohur All Quiet on the Western Front (1928), në lidhje me ushtarët gjermanë në Luftën e Parë Botërore, është bërë në një film fitues ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania