Blije këtë produkt
700 Lekë

Shkenca sociale si teori dhe praktikë ( Botuar nga: Onufri në 2016 )

Autori:  Fatos TarifaEnila Cenko

“C'vlerë do të kishte shkenca nese njohuritë që ofron ajo nuk i shërbejnë progresit të racës bumane? Si studiues të shkencave shoqërore, ne s'do të kishim asnjë vlerë dhe aktiviteti ynë sdo të kishte asnjë dobi, nëse përpjekjet tona nuk do të synonin, nga njëra anë, të kuptuarit më të mirë të shoqërisë dhe, nga ana tjetër, progresin e vazhdueshëm të saj.” Enila Cenko Fatos Tarifa

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 4339 7 8
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 144
  • Përmasat e librit: 140 x 235 x 20 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania