Blije këtë produkt
1200 Lekë

Shiko hënën ( Botuar nga: Neraida në 2022 )

Autori:  Arben Duka

Duka është konfirmuar në dijeninë publike dhe atë mes entiteteve letrare të hapësirës shqiptare si poeti me fjalë të muziktë. Është një aftësi e shumëprovuar, nepërmjet disa qindra mijëra këngëve të shumë zhanreve. Duke qene "rob i bukurisë, (që) i përpij hiret e tua", Duka meriton konstatimin e T. S. Eliot si "krijues i muzikës përmes fjalës".

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Neraida (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928227881
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 262
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 20 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania