Blije këtë produkt
600 Lekë

Shigjeta e Kaltër ( Botuar nga: Botime Pegi në 2011 )

Autori:  Gianni Rodari
Përkthyesi:  Hasan Bregu

Shigjeta e Kaltër, treni-lodër i mrekullueshëm, i ekspozuar në vitrinën e Befanës, tërheq vështrimin e Françeskos së vogël, i cili shet karamele në një kinema dhe nuk do të ketë kurrë paratë për ta blerë. Por, edhe lodrat kanë zemër dhe natën e 6 janarit hipin në trenin-lodër, duke nisur kështu një udhëtim të rrezikshëm, për të shkuar te fëmijët që i dëshirojnë me të vërtetë ato. Rodari rrëfen me lehtësi e mprehtësi për tema të rëndësishme. Treni i tij imagjinar kalon mbi shinat e solidaritetit, prek stacionet e miqësisë, rend drejt një të ardhmeje të qeshur e të ndritshme. Produkte t

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 978-9928-124-02-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 120
  • Përmasat e librit: 170 x 240 x 10 mm

Njihu me Autorin

Gianni Rodari -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania