Blije këtë produkt
1200 Lekë

Shën Mëria e Parisit ( Botuar nga: Uegen në 2002 )

Autori:  Viktor Hygo

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Uegen (2002)
  • Botuar në: 2002
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 999275401X
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 415
  • Përmasat e librit: 140 x 200 x 30 mm

Njihu me Autorin

Viktor Hygo -

Victor Marie Hugo (shqiptimi: Viktor Hygo) lindi në Besançon më 26 shkurt të vitit 1802, ishte një dramaturg, poet dhe shkrimtar francez, i konsideruar si babai i Romantizmit si dhe një figurë dominuese në letërsinë franceze të shekullit XIX. Hygoi lindi ne Bezanson te Frances me 26 shkurt 1802 ai vdiq ne ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania