Blije këtë produkt
850 Lekë

Shakaja ( Botuar nga: Dituria në 2000 )

Autori:  Milan Kundera
Përkthyesi:  Mirela Kumbaro

Romani më i mirë i Kunderës, një radiografi e sistemit komunist në Çekosllovaki. I botuar edhe në shumë vende të tjera të botës ka gjetur pritje shumë të mirë edhe në shqip.

Çmimi: 850 Lekë
Blije këtë produkt
850 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2000)
  • Botuar në: 2000
  • ISBN-10: 99927-31-61-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 288
  • Përmasat e librit: 143 x 208 x 20 mm

Njihu me Autorin

Milan Kundera -

Milan Kundera lindur më 1 prill të 1929 në Brno, Çeki është shkrimtari më i njohur i Çekisë dhe një nga shkrimtarët më të mirë të kohës. Me origjinë çeke, ai jeton që prej vitit 1975 në Francë dhe në vitin 1981 u bë një francez i naturalizuar. Ai e konsideron veten francez dhe këmbëngul që ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania