Blije këtë produkt
1250 Lekë

Seksi që në agimet e tij ( Botuar nga: Plejad në 2011 )

Përkthyesi:  Etta Klosi

"Libri më i rëndësishëm për publikun amerikan mbi seksualitetin njerëzor, që prej kohës së botimit më 1948 të librit të Alfred Kingsley - it: "Sjellja seksuale e gjinisë mashkullore".-Dan Savage "Ky libër është një dallgë ndryshuese për pjesën më të madhe të atyre ideve të mëdha që ekzistojnë mbi natyrën njerëzore: se varfëria është një pasojë e pashmangshme e jetës në tokë, se njerëzimi është prej natyre i keq, dhe më e rëndësishmja, se njerëzimi evoluoi drejt monogamisë... Ai arriti të shkatërrojë pothuajse secilën prej këtyre nocioneve të kësaj displine, duke bërë një kthesë epokale të paarritur as edhe nga emrat më të mëhenj të shkencës në këtë fushë..."-Kate Daily "Zbavitës, i mprehtë, hokatar...libri është një skandal në kuptimin më të mirë të fjalës, pjesët e tij më të mira ju duhet t'i lexoni me zë të lartë e do të kuptoni se do të keni riparë më në fund idetë tuaja mbi nevojat më urgjente të njerëzimit."-Newsweek

Çmimi: 1250 Lekë
Blije këtë produkt
1250 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Plejad (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99956-56-67-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 450
  • Përmasat e librit: 137 x 207 x 32 mm

Njihu me Autorin

Christopher Ryan -

Cacilda Jethá -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania