Blije këtë produkt
1900 Lekë

Sashenka ( Botuar nga: Botimet 55 në 2011 )

Përkthyesi:  Ergys Petriti

“Sashenka” është historia ndër breza e grave dhe fëmijëve të një familjeje të sajuar dhe autori shpreson që të shijohet si e tillë: Një roman i ngushtë për një familje. Por frymëzimin e ka tek shumë histori, letra dhe raste që ai i ka gjetur në arkiva dhe ka degjuar në intervista gjatë dhjetë viteve që ai është marrë me studimin e historisë ruse.

Çmimi: 1900 Lekë
Blije këtë produkt
1900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet 55 (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-106-00-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 568
  • Përmasat e librit: 155 x 230 x 30 mm

Njihu me Autorin

Simon Sebag Montefiore -

Simon Jonathan Sebag-Montefiore (lindur më 27 qershor 1Simoni u arsimua në Ludgrove School, Harrow, dhe Gonville and Caius College, Cambridge, ku studioi për histori. Librat e Montefiores, nga më të shiturit në botë, janë botuar në 33 gjuhë. Vepra e tij i parë historike, Catherine the Great & Potemkin, u ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania