Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
600 Lekë

Santa Quaranta ( Botuar nga: Globus R. në 2009 )

Autori:  Luan Rama

“Romani "Santa Quaranta" është shkruar me shpirt krijimi, me një harmoni të habitshme ndërmjet asaj që ka ndodhur dhe asaj që nuk ka ndodhur, me një admirim të shkëlqyer për botën shqiptare, me një etnografizëm të hijshëm po aq sa me shijen e kulturave metropolitane me njohje të thella enciklopedike për vlerat europiane të njeriut dhe të bashkësisë shqiptare. ISADORA DUNCAN vjen tek lexuesi shqiptar si një stoli e ndritshme që koha që shkon ia rrit vlerat...” Shaban Sinani.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Globus R. (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-30-85-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 224
  • Përmasat e librit: 139 x 203 x 16 mm

Njihu me Autorin

Luan Rama -

Luan Rama ish-Ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhës korrik, 2002 - tetor, 2003 të qeverisë socialiste. Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së. Luan Rama është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ai i përket Lëvizja ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania