Blije këtë produkt
800 Lekë

Saga e Njalit ( Botuar nga: Ombra GVG në 2017 )

Autori:  Pa Autore
Përkthyesi:  Kozeta Kurti

Shkruar në shekullin e trembëdhjetë, “Saga e Njalit” është një tregim që hulumton problemet e historisë së njerëzimit; -nga martesat e dështuara, ndarjet; besnikëritë; nga paaftësia e ligjit për të frenuar pasionet njerëzore deri te pasojat e tmerrshme kur burrat dhe gratë e mirë përfshihen në një valë të tmerrshme përtej dëshirës së tyre. “Saga e Njalit, ose Historia e Njalit të Zjarrtë”, flet për njerëz të paharrueshëm, karaktere të çuditshme por edhe me komplekse naive. “Saga e Njalit” flet për legjendën e luftëtarëve të fuqishëm si Gunari i Hlidarendit; armiqësitë dhe konfliktet e shumta të Mord Valgardsonit dredharak, për vrasjen e Karlit, djalit të Solmundit dhe dëshirën e tij për të pasur një anije; të madhe dhe të hijshme... etj. etj.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-06-171-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 384
  • Përmasat e librit: 140 x 203 x 27 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania