Blije këtë produkt
800 Lekë

Rumi - sikur zëri yt të përqafohej ( Botuar nga: Ajan në 2022 )

Autori:  Pa Autore
Përkthyesi:  Agron Islami

Gjithçka lind nga një akt dashurie. Bota vetë zë fill ashtu. Gjithë gjindja sot, pas rraskapitjeve e molisjeve, i drejton përsëri sytë e shpirtit kah Rumiu për të ndier e shijuar këtë përvojë të mrekullueshme, çliruese e shëruese. Himnet më të bukura kushtuar dashurisë, lartësisë së shpirtit, bukurisë sublime, të fshehtave të kozmogonisë shndrisin këtë herë në kopshtin e Rumiut, sjellë në shqipen e rrjedhshme të Agron Islamit, përmes një leksiku të larmishëm, të saktë dhe një sintaksë të pastër e të embël.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ajan (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9786086660598
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 230
  • Përmasat e librit: 130 x 195 x 16 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania