Blije këtë produkt
1200 Lekë

Rugëtim drejt vetvetes ( Botuar nga: Morava në 2017 )

Autori:  Irvin David Yalom
Përkthyesi:  Griselda Zaimi

Atë natë që pashë me sytë e mi babanë në fill të vdekjes, ndjeva,si kurrë më parë, dufin shpërthyes të nënës sime, dhe mora një vendim vetëmbrojtës për t'ia mbyllur derën. Duhet të ikja nga kjo familje. Përgjatë dy viteve në vazhdkn, thuajse nuk fola fare me te: jetonim si te huaj nen te njejten çati. Dhe me shume nga të gjitha, më kujtohet lehtësimi im i thellë e i madh kur pashë doktor Mançesterin tek hynte në shtëpinë tonë. Askush nuk më kishte dhënë më parë një dhuratë kaq të madhe. Qysh atëherë, vendosa të isha si ai. Do te bëhesha doktor dhe do të përçoja te të tjerët përdëllesën që më kish dhënë ai.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Morava (2017)
  • Botuar në: 2017
  • ISBN-13: 978-9928-208-45-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 384
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 25 mm

Njihu me Autorin

Irvin David Yalom -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania