Blije këtë produkt
900 Lekë

Rrugica Dukeska ( Botuar nga: Dudaj në 2009 )

Përkthyesi:  Ira Panduku

Napoli, fillimi i shekullit XX. Midis Roza Avilianos - që vjen nga shtresat më të ulëta, lindur e rritur në bodrume - dhe fisnikes Jozefa Paraviçini - gruas së palumtur të princit Enrik Kastilia - merr jetë një lidhje e fuqishme që, përtej dallimeve sociale, do t'i bashkojë për gjithë jetën. Përmes ngjarjeve të jetuara, shenjuar nga tragjedi dhe pasione të mëdha, si në një afresk të fuqishëm dhe realist të një epoke, pasqyrohen dramat dhe vështirësitë e shekullit të kaluar. Duke pasur në qendër dy figura të jashtëzakonshme femërore, ky roman shpalos ndjenja dhe ideale të fuqishme.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2009)
  • Botuar në: 2009
  • ISBN-13: 978-99943-0-102-7
  • Nr. faqe: 500
  • Përmasat e librit: 140 x 200 x 35 mm

Njihu me Autorin

Sveva Casati Modignani -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania