Blije këtë produkt
800 Lekë

Rrugëtimi i djalit luftëtar ( Botuar nga: Botart në 2019 )

Autori:  Jocko Willink
Përkthyesi:  Artan Miraka

Shpesh në jetë, si dhe në art - në pikturën impresioniste - mënyra e rënies së dritës ndryshon krejt ngjyrën e sendit. Njësoj edhe në histori: këndi i ndriçimit mund t'i tjetërsojë ngjarjet. Ne kemi detyrë me zdritë anët e historisë sonë pa sajuar kënde. Me i ndriçue haptas, thjesht e nga të tëra anët, me dritën e lirë të diellit. Tej shpërthimeve emocionale, me pyetë veten qetë: pse mos me i trajtue vlerat e kulturës e të qytetërimit tonë sipas karatëve që kanë, më shumë jo, por edhe më pak pse? Të paktën ato vlera, rrënjët e të cilave janë aq të moçme sa më i moçmi i njohur deri sot sot në rajonin tonë, sa më i lashti i të lashtëve, Homeri.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botart (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 286 54 3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 182
  • Përmasat e librit: 142 x 206 x 18 mm

Njihu me Autorin

Jocko Willink -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania