Blije këtë produkt
1200 Lekë

Rruga e krokodilëve ( Botuar nga: Pika pa sipërfaqe në 2022 )

Autori:  Bruno Schulz
Përkthyesi:  Rome Çollaku

Prozatori, eseisti dhe piktori polak Bruno Schulz ka lindur më 12 korrik 1892 në Drohobych të Galicisë, që sot përfshihet brenda shtetit të Ukrainës. Ky bir tregtarësh hebrej, pas studimeve për arkitekturë dhe pikturë, punoi në vendlindje si mësues vizatimi.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Pika pa sipërfaqe (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928185594
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 432
  • Përmasat e librit: 137 x 204 x 35 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania