Blije këtë produkt
1200 Lekë

Rrjeti sekret ( Botuar nga: Botimet Living në 2022 )

Autori:  Colson Whitehead
Përkthyesi:  Blendi Lami

Kora është skllave në një plantacion pambuku në Xhorxhia. Ajo është braktisur nga e ëma që kur ishte fëmijë Kur Cezari, një skllav i sapoardhur nga Virxhinia, i tregon për rrjetin sekret, vendosin të rrezikojnë jetën dhe të arratisen. Sipas konceptimit gjenial tëshkrimtarit, kalimi i fshehtë nuk është metaforë. Nën tokën e shteteve të jugut, në një rrjet sekret hekurudhash dhe tunelesh veprojnë shume shefa stacioni dhe makinistë. Kora nis një rrugëtim të frikshëm nga shteti në shtet, ku në çdo ndalesë, ashtu si Guliveri në udhëtimet e tij, edhe ajo gjen një copë të botës së saj.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Living (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928338310
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 327
  • Përmasat e librit: 150 x 230 x 224 mm

Njihu me Autorin

Colson Whitehead -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania