Blije këtë produkt
700 Lekë

Rrjedha e Dashurisë ( Botuar nga: Ideart në 2018 )

Autori:  Alain De Botton
Përkthyesi:  Jonada Rrapo

"Dashuria është tema që i përputhet më së miri stilit aforistik dhe psikologjik të de Botton; në këtë roman, de Botton shpalos aftësinë e tij për të "përkthyer" në letersi shpresat, metodat dhe pasiguritë tona." "Nuk ekziston në këto kohëra asnjë shkrimtar tjetër si de Botton. Vepra e tij e fundit është po aq kthjellët dhe njerëzore sa edhe ato të mëparshmet." - The Chicago Tribune "Një roman qëmtues dhe i përshkuar nga një ndjeshmëri e kthjellët dhe aspak cinike. Mund të jetë fare mirë një kështjellë për familjen. Në qoftë se do të hiqnim emrin e autorit, ky libër do të lexohej me endje nga lexuesit e apasionuar të Milan Kundera dhe Adam Thirlëell. Autori synon të fashisë sadopak vetminë tonë- çka meriton të vlerësohet." The London Standard "Kjo nuk është një histori e rëndomtë dashurie... De Botton, mjeshtër i intriges, i rikthehet fiction-it pas njëzet vitesh dhe një numri librash të natyrave të tjera, me synimin për t'i dhënë përgjigje pyetjes çdo të thotë të jesh i martuar për një farë kohe?" Përgjigjet ndaj kesaj pyetjeje jane here plot humor, e here plot emocione..." Booklist

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ideart (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-272-21-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 248
  • Përmasat e librit: 130 x 205 x 17 mm

Njihu me Autorin

Alain De Botton -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania