Blije këtë produkt
250 Lekë

Rreth botës për 80 ditë ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2008 )

Autori:  Jules Verne
Përkthyesi:  Skënder Shkupi

Një mbrëmje në klub, Phileas Fogg vë një bast prej 20 mijë paundësh me kolegët e tij se mund të udhëtojë përqark globit për vetëm 80 ditë. Jo vetëm kaq, por ai është i vendosur që mos ta humbasë bastin. Duke ndryshuar rutinën e mërzitshme të përditshmërisë së tij,anglezi dhe shërbëtori i tij gjaknxehtë francez nisin udhëtimin nga Doveri.

Çmimi: 250 Lekë
Blije këtë produkt
250 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2008)
  • Botuar në: 2008
  • ISBN-13: 978-99956-11-45-3
  • Nr. faqe: 104
  • Përmasat e librit: 130 x 207 x 7 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania