Faqja e autorit

Roald Dahl


Roald Dahl ( 13 Shtatore 1916 – 23 Nentore 1990) ka qene nje novelist Britanike, shrimtar i tregimeve te shkurta, poet, scenarist dhe pilot luftarak. Librat e tij jane shitur ne me shume se 250 milion kopje ne mbare boten.
I lindur ne Wales te Norvegjise nga prinder emigrant ai ka sherbyer ne Royal Air Force gjate Luftes se dyte Boterore Ai u evidentua si autor ne 1940 me librat e tij per femije dhe te rritur.
Eshte quajtur si nje nga autoret me te mire te historive per femije te shekullit te 20 .

Shiko librat e autorit

titleToAlt
Çmimi: 690 Lekë
titleToAlt
Çmimi: 800 Lekë
titleToAlt
Roald Dahl
Përkthyesi:  Beti Njuma
Çmimi: 850 Lekë
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania