Blije këtë produkt
700 Lekë

Rezistenca ( Botuar nga: Botime Pema në 2022 )

Autori:  Ernesto Sabato
Përkthyesi:  Fatbardha Statovci

"Më parë, vdekja ishte demonstrimi i mizorisë së ekzistencës. Fakti që përçmonte dhe madje tallte luftërat e mia të përditshme prometeane. Sa mizore. Thosha që te vdekja do të më dorëzonin pos me ndihmën e ushtrisë. Kështu e shprehja vendimin tim për të luftuar deri në fund, për të mos u dorëzuar kurrë. Por tani qe vdekja me eshte bere fqinje, afersia e saj po rrezaton tek une nje kuptim qe s'e ka pasur kurrë; në këtë mbremje vere, historinë e asaj që kam jetuar e kam përpara, të shpalosur në duart e mia, dhe ka momente në të cilat kohët që i mendoja të çuara dëm kanë më shumë dritë sesa të tjerat të cilat i mendoja si sublime.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pema (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789951817363
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 120
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 12 mm

Njihu me Autorin

Ernesto Sabato -

Ernesto Sabato u lind më 1911 në Rojas, pranë Buenos Airesit. Në vitet 1930 diplomohet për fizikë. Më pas shkon në Europë, në fillim në Bruksel e më pas në Paris, ku frekuenton qarqet e surrealistëve. Më 1940 kthehet në Argjentinë si profesor i fizikës në universitetin e La Platës të Buenos ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania