Blije këtë produkt
1000 Lekë

Revolta e atlasit I ( Botuar nga: Botime Pegi në 2012 )

Autori:  Ayn Rand
Përkthyesi:  Amik Kasoruho

"Revolta e Atlasit" është një celebrim i jetës dhe i lumturisë. Individët krijues, qëllimet e pastra dhe racionaliteti arrijnë gëzimin dhe përmbushjen. Parazitët, që vazhdimisht shmangin qëllimshmërinë dhe arsyen, shkatërrohen me të drejtë. Sa herë që qeveritë ndërhyjnë në treg, lexuesit nxitojnë të blejnë "Revoltën e Atlasit". Pse?

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-162-15-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 421
  • Përmasat e librit: 150 x 210 x 23 mm

Njihu me Autorin

Ayn Rand -

Ayn Rand (1905, Shën Pjetërburg – 1982, Nju Jork) ishte një shkrimtare dhe filozofe amerikane. Ajo është shkrimtarja e parë që ka mbrojtur në mënyrë të flaktë një ideologji të bazuar në lirinë individuale, egoizmin racional, etik dhe kapitalizmin ekstrem "laissez – faire". Librat dhe mendimi i saj ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania