Blije këtë produkt
1000 Lekë

Reshat Arbana ( Botuar nga: Morava në 2017 )

Autori:  Albert Z. Zholi

Albert Zholi shkruan me një penë të ëmbël dhe të qetë, sikur valëzon. Ai hyn në shpirtin e personazhit dhe e zbërthen atë duke na e prurë pranë të gjallë dhe të freskët.-Dritëro Agolli Albert Zholi edhe kur bën analiza edhe kur zhvillon intervista, i bën në mënyrë poetike. -Xhevahir Spahiu Alberti shkruan me kulturë, me mjeshtëri artistike, me stil të gjallë, me gjuhë të rrjedhshme dhe mbi të gjitha, me një ndjeshmëri të rrallë. -Helena Kadare Krijimtaria juaj të ngërthen. Lexova një ngjarje prekëse nga jeta e emigrantëve shqiptarë në Greqi i cili shquhet si për realizëm, si për humanizëm të ndërsjellët. Të tilla tregime rrëfejnë cilësitë e larta morale të njerëzve të thjeshtë. Suksese në rrugën e bukur e të vështirë të tregimit të shkurtër. -Naum Prifti

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Morava (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-208-37-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 259
  • Përmasat e librit: 138 x 200 x 20 mm

Njihu me Autorin

Albert Z. Zholi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania