Blije këtë produkt
1000 Lekë

Rënia e qytetit ( Botuar nga: Papirus në 2012 )

Autori:  Artan Fuga

Fuga vlerësohet “për mënyrën e re se si e shkruan qytetin si koncept, si jetesë dhe si metamorfozë. “Rënia e qytetit” është një botim ku ndërthuret syri i vëzhguesit që jeton brenda një qyteti shqiptar, me analizën e fakteve prej një filozofi social siç është dhe filozofi Artan Fuga, duke parashtruar njëkohësisht ide bashkëkohore se si duhet të jetë një qytet”.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Papirus (2012)
  • Botuar në: 2012
  • ISBN-13: 978-9928-4069-0-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 330
  • Përmasat e librit: 115 x 180 x 20 mm

Njihu me Autorin

Artan Fuga -

Artan Fuga është anëtar i Akademisë së Shkencave të Republikës së Shqipërisë. Diplomuar në filozofi në Universitetin e Tiranës në vitin 1978. Në vitet 1981 - 1997 ka punuar në Fakultetin e Shkencave Politike dhe Juridike (më vonë Fakulteti i Shkencave Sociale) si pedagog, përgjegjës i sektorit ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania