Blije këtë produkt
1000 Lekë

Receta për njerëzit që dua ( Botuar nga: Dudaj në 2013 )

Autori:  Arbana Osmani

“Receta për njerëzit që dua” titullohet libri i moderatores së njohur Arbana Osmani, një botim i realizuar nga shtëpia botuese “Dudaj”. Krahas pasionit për televizionin, prezantuesja ka gjetur kohën të shkruajë receta gatimi për të gjithë të dashurit e saj, duke i mbledhur në këtë botim dedikuar atyre. “Në fakt, përpara 10 vjetësh, e vetmja gjë që dija të bëja në kuzhinë ishte të skuqja një vezë. Kisha menduar gjithnjë se kuzhina ishte një aktivitet që u takon shtëpiakeve, amvisave, dhe jo një femre që dëshiron që në të ardhmen të jetë e suksesshme në karrierë”. “Por kur gatova pjatat e para të makaronave për të afërmit e mi kuptova që kuzhina mund të jetë frymëzuese, terapeutike. Një gocë që gatuan është një gocë që pëlqehet. Të gjithë të duan kur gatuan, sepse të gjithë duan për të ngrënë dhe të gjithë kërkojnë që të provojnë pjatat e tua”, - është shprehur Arbana Osmani. Arbana, veç dëshirës për të eksperimentuar në kuzhinë, e ka shkuar këtë libër edhe për një kauzë shumë të rëndësishme: të ardhurat nga shitjet e librit do të shkojnë në ndihmë të fëmijëve të ngujuar në Malësi.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2013)
  • Botuar në: 2013
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-0-336-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 246
  • Përmasat e librit: 171 x 241 x 20 mm

Njihu me Autorin

Arbana Osmani -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania