Blije këtë produkt
200 Lekë

Qeni milioner ( Botuar nga: Dyrrah në 2012 )

Autori:  Viktor Canosinaj

Një libër për moshën 1-12 vjeç. Romani është i zhanrit të fantazisë dhe u botua në vitin 2002. Falë njohjes me një zonjë të pasur, jeta e një qeni rruge ndryshon tërësisht. Atë e merr zonja në shtëpinë e saj dhe miqësohen aq shumë të dy, saqë kur zonja vdiq, i la trashëgim qenit gjysmën e pasurisë së saj. Një gjë e tillë tërbon nipërit dhe mbesat, që vendosin të heqin qafe qenin.

Çmimi: 200 Lekë
Blije këtë produkt
200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dyrrah (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-35-89-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 64
  • Përmasat e librit: 143 x 209 x 5 mm

Njihu me Autorin

Viktor Canosinaj -

Viktor Canosinaj lindi në vitin 1960 në Vlorë. Fëmijërinë dhe rininë i kaloi në qytetin e Durrësit. Pas studimeve universitare ne Gjuhë - Letërsi, punoi mësues letërsie, gazetar dhe përkthyes. Ai gjithashtu ka punuar për kujdesën e fëmijëve në një fshat të SOS-it. Në vitet 70 publikonte poezi dhe ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania