Blije këtë produkt
600 Lekë

Putana e respektueshme ( Botuar nga: Fan Noli në 2015 )

Autori:  Jean-Paul Sartre
Përkthyesi:  Diana Çuli

Sa keq une u zhvesha ne banje dhe, kur t’u afrova, ti ishe I kuq flake, nuk te kujtohet? Madje te thash: “Shikoje pjeshken time”. Nuk te kujtohet qe deshe te shuanim driten dhe beme dashuri ne erresire? Kjo gje m’u duk mjaft e sjellshme dhe e respektueshme nga ana jote. Nuk te kujtohet fare? Lizi nje vajze qe jetonte nje New York, por qe deshiron te ike ne jug te amerikes, gjate rruges, ne treg ndodh diçka e papritur pasi te gjithe njerezit e “bardhe” akuzojne nje “zezak” per perdhunim ndaj saj. Asaj nuk I intereson kjo histori, por thjesht do te vazhdoje jeten e saj siç e deshiron, por policia kembengul per deshmine e saj, por si do te jete ajo? A do tregoje te verteten apo jo? A mund te korruptohet Liza? Çfare ndodh me zazakun e akuzuar? Nje liber qe te mban ne ankth deri ne fjaline e fundit, per me shume ju ftojme te lexoni librin.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2015)
  • Botuar në: 2015
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-165-90-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 96
  • Përmasat e librit: 119 x 179 x 6 mm

Njihu me Autorin

Jean-Paul Sartre -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania