Blije këtë produkt
1200 Lekë

Psherëtima e fundit e Arapit ( Botuar nga: Dudaj në 2005 )

Autori:  Salman Rushdie
Përkthyesi:  Sabina Dhrimo

Një libër i mrekullueshëm, i larmishëm dhe befasues, me një tematikë të shkëlqyer, që të bën të qeshësh. Rushdie vijon të mbetet stilisti ynë më me humor i prozës tregimtare, një shkrimtar me origjinalitet shtangës. Një vepër epike, mahnitëse dhe e rrëmujshme, që herë pas here e bën lexuesin të shqyhet së qeshuri, madje edhe kur ia ngrin gjakun në deje. “Psherëtima e fundit e Arapit” është një rrëfim në formën më të përsosur.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2005)
  • Botuar në: 2005
  • ISBN-10: 99943-33-16-X
  • Nr. faqe: 454
  • Përmasat e librit: 125 x 190 x 25 mm

Njihu me Autorin

Salman Rushdie -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania