Blije këtë produkt
870 Lekë

Prozë dhe vargje të zgjedhura 3 ( Botuar nga: Mitrush Kuteli në 870 )

Autori:  Mitrush Kuteli

Çmimi: 870 Lekë
Blije këtë produkt
870 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Mitrush Kuteli (870)
  • Botuar në: 870
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 000000000000000000
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 355
  • Përmasat e librit: 140 x 204 x 30 mm

Njihu me Autorin

Mitrush Kuteli -

Dhimitër Pasko i njohur me pseudonimin Mitrush Kuteli lindi më 13 shtator 1907 në Pogradec, ndërsa vdiq më 4 maj 1967 në Tiranë. Ka qenë shkrimtar, përkthyes dhe ekonomist shqiptar nga Shqipëria. Shkroi nën pseudonimet Mitrush Kuteli, Izedin Jashar Kutrulia dhe Dr. Pas. Mësimet e mesme i kreu në Selanik, ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania