Blije këtë produkt
700 Lekë

Procesi i Tiranës ( Botuar nga: Vllamasi në 2012 )

Autori:  Vladimir Bregu

Nese nuk do te hapen arkivat sekrete,historia do te shkruhet ndryshe. ETHEM ÇAKO: "Krerët mendonin se amerikanët, Korçën dhe Gjirokastrën do t'ia jepnin Greqisë dhe përderisa ishte mendimi i tyre, ne nuk na mbetej veçse të bindeshim... Por krerët këto gjëra nuk mund t'i shfaqnin haptazi...” LLUKMAN LUTFIU:”Për sa i përket problemit të Kosovës nuk munda të konstatoja asnjë gjykim të sinqertë lidhur me çlirimin e saj nga ana e grupeve të ndryshme. Përpara tradhtisë së Titos, Balli Kombëtar thoshte se do ta merrte Kosovën edhe me forcë, nëse do të ishte e nevojshme, por pas rezolucionit të Informbyrosë, nuk u fol me’.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Vllamasi (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-140-35-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 230
  • Përmasat e librit: 136 x 207 x 13 mm

Njihu me Autorin

Vladimir Bregu -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania