Blije këtë produkt
600 Lekë

Princi i vogël ( Botuar nga: Dituria në 2017 )

Përkthyesi:  Diana Çuli

Një histori që nuk njeh kohë, kushtuar të gjithë fëmijëve: fëmijëve të sotëm, atyre që kanë qenë dikur dhe atyre që nuk do të rreshtin kurrë së qeni të tillë... Princi i vogël është sot libri më i përkthyer nga gjuha frënge. Me një hijeshi të pazakontë, ai rrëfen historinë e një djaloshi, që lë planetin e tij të vogël për të udhëtuar nëpër botë, duke njohur sjelljet tekanjoze të të rriturve përmes një sërë takimesh të jashtëzakonshme... Një libër që fiton zemrat e fëmijëve me historinë e thjeshtë, por plot me mesazhe të thella e të larmishme për të gjithë.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 217 63 9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 104
  • Përmasat e librit: 142 x 209 x 7 mm

Njihu me Autorin

Antonie de Saint-Exupery -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania