Blije këtë produkt
800 Lekë

Prifteresha Joane ( Botuar nga: Botimet 55 në 2007 )

Autori:  Emmanuel Roidis
Përkthyesi:  Romeo Çollaku

Është romani më i rëndësishëm i letërsisë greke të shek 19. Roman që shkaktoi skandal, mjaft të kujtojmë që autori u çkishërua dhe libri u ndalua. Sot ai vazhdon të botohet me interes të madh jo vetëm në Greqi por edhe në shumë vende të botës. Botohet për herë të parë në Shqipëri.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet 55 (2007)
  • Botuar në: 2007
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-56-18-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 228
  • Përmasat e librit: 129 x 198 x 16 mm

Njihu me Autorin

Emmanuel Roidis -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania