Blije këtë produkt
700 Lekë

Premtimi ( Botuar nga: Dituria në 2022 )

Autori:  Silvina Ocampo
Përkthyesi:  Flavia Kaba

Një grua përkulet mbi parmakët e një anijeje transoqeanike për të marrë një karficë dhe pa dashur bie në ujë. Teksa sheh skajin e anijes që largohet, i bën një premtim Shën Ritës, mbrojtëse e së pamundurës: nëse shpëton, do të shkruajë një libër për historinë e jetës së saj. I bie pas anijes, duke pyetur veten se çfarë mund të përfshijë e të shkruajë në historinë e jetës - një repertor mrekullish, kërcënimesh dhe njerëzish parakalojnë të trazuar nëpër mendjen e saj, duke krijuar një fjalor me kujtime herë të turpshme dhe ndonjëherë poshtëruese, ndërsa deti, përreth, e rrëmben me forcën e tij kërcënuese.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928366221
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 120
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 10 mm

Njihu me Autorin

Silvina Ocampo -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania