Blije këtë produkt
800 Lekë

Post - Truth ( Botuar nga: Pika pa sipërfaqe në 2021 )

Autori:  Mathew D'Ancona

Mirëse vini në epokën e post-truthit, koha kur arti i gënjeshtrës po e trondit nga themelet demokracinë. Votimi për Brexit - in; fitorja e Donald Trumpit; refuzimi i shkencës për ndryshimin klimatik; shpifjet për emigrantët — të gjitha këto kanë qenë të bazuara te fuqia për të evokuar ndjenja dhe jo fakte. Jetojmë në një epoke të re, ku teknologjitë klandestine shfrytezojnë të dhënat elektronike në shkallë globale dhe ne mediat sociale, manipulojnë, polarizojnë dhe i vendosin opinionet në pozicione lufte. Është ngjallur një klimë e re, ku besimi është tretur, teoritë e komplotit gëlojnë, autoriteti i medias është mpakur dhe emocionet kanë më shumë peshë sesa faktet.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Pika pa sipërfaqe (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928185839
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 165
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 15 mm

Njihu me Autorin

Mathew D'Ancona -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania