Blije këtë produkt
1000 Lekë

Portreti i Dorian Greit ( Botuar nga: Botime Pema në 2018 )

Autori:  Oscar Wilde
Përkthyesi:  Klodian Briçi

"Portreti i Dorian Greit fryt i fundit i shekullit të 19-të, mund t'i flasë ende lexuesit të shekullit të 21-të. Problematika e romanit tingëllon çuditërisht aktuale: përmbysja e vlerave morale në këtë vepër ta kujton krizën e vlerave të shoqerisë së sotme, fryma hedoniste ta kujton konceptin konsumist të sotëm të jetës, që vë paranë dhe kënaqësinë mbi gjithcka; ndonëse autori duket sikur mban një qëndrim objektivist apo ambivalent, thellë-thellë ai zbulon tragjizmin që fshihet pas kësaj maske të ndritur."

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pema (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9951-721-48-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 316
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 28 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania