Blije këtë produkt
1000 Lekë

Poezi ( Botuar nga: BOTIMET JOZEF në 2020 )

Autori:  Maram Al Masri
Përkthyesi:  Maksim Rakipaj

Pjesë nga libri: Lakuriq vjen liria,/ në malet siriane/ në kampe refugjatësh,/ me këmbët zhytur mes baltës/ me duar të rrjepura nga të ftohtët dhe/ vuajtjet./ Ajo ecën./ Kalon/ i ngërthehen për krahësh bijtë e saj/ që rrugës bien./ Qan/ por përpara çan./ I këpusin këmbët,/ ajo përpara vazhdon./ Në fyt e therin/ ajo këngën vazhdon.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: BOTIMET JOZEF (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 317 11 7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 130
  • Përmasat e librit: 145 x 206 x 13 mm

Njihu me Autorin

Maram Al Masri -

Maram Al Masri, poete siriano - franceze, u lind në qytetin bregdetar Lattakia, më 2 gusht 1962. Kundërshtare e regjimit të diktatorit Assad, në moshën 20 vjeçare u shtërngua të largohet nga vendi me bashkëshortin dhe djalin e tyre të mitur. Pas dështimit të martesës, bashkëshorti kthehet në Siri me ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania