Blije këtë produkt
600 Lekë

Platoni një hyrje e shkurtër ( Botuar nga: Ideart në )

Autori:  Julia Annas
Përkthyesi:  Eduard Sulo

Idetë vezulluese dhe shembujt e bukur që ofron Julia Annas në këtë libër, të udhëzojë mirë për të mbartur qartësisht, jo vetëm atë që është e pranishme në tëkstet dhe mendimin filozofik të Platonit (madhështinë, sfidën lojcakërinë), por mënyrën se si janë lexuar historikisht dialogët e tij, mbi të gjitha, arsyen pse Platoni mbetet edhe sot materie për lexuesin modern.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ideart ()
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 120
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 7 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania