Blije këtë produkt
400 Lekë

Pjesëtimi i ndjesores Estetikë dhe Politikë ( Botuar nga: Zenit në 2019 )

Autori:  Jacques Rancière
Përkthyesi:  Elvis Hoxha

Quaj pjesëtim të ndjesores këtë sistem të pahjeve ndjesore që bëjnë të shihen njëherazi ekzistenca e një të përbashkëte dhe prerjet që përcaktojnë vendet dhe pjesët përkatëse. Kjo shpërndarje e pjesëve dhe vendeve themelohet mbi pjesëtimin e hapësirave, kohëve dhe formave të veprimtarisë që përcakton vetë mënyra se si ndonjë e përbashkët i ofrohet pjesëmarrjes dhe sesi këta apo ata marrin pjesë në këtë pjesetim. Qytetari, thotë Aristoteli, është ai që ka pjesë në faktin e të qeverisurit dhe të qenit i qeverisur. Por..

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Zenit (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-113-98-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 76
  • Përmasat e librit: 116 x 170 x 5 mm

Njihu me Autorin

Jacques Rancière -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania