Blije këtë produkt
350 Lekë

Piktori i vogël që bënte mrekullira ( Botuar nga: Mitrush Kuteli në 2009 )

Përkthyesi:  Mitrush Kuteli

Përralla kineze të shqipëruara nga Mitrush Kuteli të cilat janë: Përralla e përralltarit të parë; Kështu u bë dheu argjend; Dhelpra dhe bletët; Kallami që u bë lundër; Mjeku i të varfërve ose Daj-Fu që sjell lumturinë; Muri i madh kinez dhe besnikja Min Cian Niuj; Miu i fushës dhe miu i qytetit etj.

Çmimi: 350 Lekë
Blije këtë produkt
350 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Mitrush Kuteli (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-790-2-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 68
  • Përmasat e librit: 203 x 256 x 5 mm
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania