Blije këtë produkt
1200 Lekë

Pezull ( Botuar nga: Fan Noli në 2009 )

Autori:  Jean-Paul Sartre
Përkthyesi:  Diana Çuli

“Rrugët e lirisë”, është një seri e novelave nga Jean-Paul Sartre. E menduar si një tetralogji, ajo u la e paplotë me vetëm tre nga katër vëllimet e planifikuara për publikim. Romanet, janë shkruar kryesisht në përgjigje të ngjarjeve të Luftës së Dytë Botërore dhe pushtimit nazist të Francës, dhe paraqesin ndryshimet në mendimin filozofik dhe pozitën filozofike të Sartrit. Kjo seri e romaneve është konsideruar se ka disa karakteristika autobiografike ku, Mathieu personifikon Sartrin, dhe Ivich përfaqëson Olga Kosakieëicz.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-52-91-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 446
  • Përmasat e librit: 130 x 205 x 30 mm

Njihu me Autorin

Jean-Paul Sartre -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania