Blije këtë produkt
1000 Lekë

Pështjellim yjesh ( Botuar nga: Ombra GVG në 2021 )

Autori:  Alda Merini

Vitet '80-të, pas shtrimit në spitalin psikiatrik, kanë qenë të arta për poezinë e Alda Merinit. Të kësaj periudhe i takojnë dy përmbledhjet-kryevepra: "Toka e shenjtë", botuar në 1984, dhe "Testamenti" në vitin 1988. Por, edhe rreth shtatëdhjëtë poezitë që janë gjendur në letërkëmbimin me Oreste Makrin, bashkë me shumë letra të tjera të poetes drejtuar atij për çështje letrare dhe për probleme mbi jetën e vështire familjare, janë nga më të mirat në krijimtarinë e larmishme dhe voluminoze të saj. Përmbledhja "Pështjellim yjesh", i shton të tjera perla tërësisë së opusit merinian.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928063229
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 230
  • Përmasat e librit: 135 x 220 x 17 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania