Blije këtë produkt
700 Lekë

Pesha e Dëborës ( Botuar nga: Dritan 2002 në 2019 )

Autori:  Christian Guay
Përkthyesi:  Vladimir Bako

Në një rajon të largët, që imagjinohet të jetë ai i hapësirave të mëdha, një fshat është rrethuar nga bora, privuar nga elektriciteti dhe kontaktet me pjesën tjetër të botës. Atje gjejmë dy burra, në dy mosha të ndryshme të jetës, të shtrënguar prej rastësisë apo fatit të përballen së bashku me të ftohtin, urinë dhe mërzinë. Në ndjekje të tyre, lexuesi tërhiqet brenda asaj vrime të mbyllur, veshur krejtësisht në të bardhë, në atë luftë për të mbijetuar, gjatë atij dimri që largohet me ngadalësi, gjë që përbën mbi të gjitha një histori lehtësimi e ndjese, ngaqë zhvillohet atje ku nuk ndodh asgjë e ku gjithçka mund të ndodhë. Pesha e Dëborës ka fituar çmimin e madh letrar Francë-Kebek të vitit 2017.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan 2002 (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99928-184-58-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 246
  • Përmasat e librit: 145 x 215 x 17 mm

Njihu me Autorin

Christian Guay -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania