Blije këtë produkt
500 Lekë

Pesë javë në balonë ( Botuar nga: OMSCA-1 në 2005 )

Autori:  Jules Verne
Përkthyesi:  Enver Fico

Eksploruesi Dr. Samuel Fergusson, i shoqëruar nga shërbëtori i tij Xho dhe miku i tij, gjuetari profesionist Riçard "Dik" Kenedi, vendosin të udhëtojë përqark Afrikës me ndihmën e një balone me hidrogjen. Udhëtimi nis nga Zanzibari, në bregun lindor, dhe vazhdon përmes liqenit Viktoria, liqenit Çad drejt Senegalit të sotëm, bregut perëndimor. Libri është i mbushur me momente rastësore, ku problemet shmangen sepse, papritur, era ndryshon drejtim në momentin e duhur. Balona bie pak para përfundimit të udhëtimit, por protagonistët gjithsesi bien në një vend mik dhe që andej shkojnë drejt Londrës.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: OMSCA-1 (2005)
  • Botuar në: 2005
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-52-64-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 196
  • Përmasat e librit: 131 x 200 x 17 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania