Blije këtë produkt
800 Lekë

Përvoja e jetuar ( Botuar nga: Çabej në 2002 )

Autori:  Simone de Beauvoir
Përkthyesi:  Nasi Lera

Në krijimtarinë e pasur të Simone de Beauvoir pa dyshim që vend të parë zë “Seksi i dytë”, vepër madhore, tashmë e famshme në të gjithë botën, frymëzuese dhe referencë e lëvizjes feministe. Autorja studion dhe përshkruan botën e femrave dhe problemet e tyre: fatin e saj, në çfarë mjedisi gjendet e mbyllur, çfarë arratisjesh lejohen, etj.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Çabej (2002)
  • Botuar në: 2002
  • ISBN-10: 99927-33-30-6
  • Nr. faqe: 456
  • Përmasat e librit: 145 x 210 x 25 mm

Njihu me Autorin

Simone de Beauvoir - 09 Janar 1908

SIMONE DE BEAUVOIR lindi në Paris më 9 janar 1908. Deri në maturë, studimet i kreu në një shkollë katolike. E diplomuar si pedagoge filozofie më 1929, dha mësim në Marsejë, Ruan e Paris deri më 1943. Para Luftës së Dytë Botërore, shkroi “Kur shpirtërorja del në plan të parë”, që pa dritën e ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania