Blije këtë produkt
600 Lekë

Përrallat e shiut ( Botuar nga: Çabej në 2011 )

Autori:  Gaqo Bushaka

Në këtë libër autori na sjell një përmbledhje me përralla ndër të cilat do të gjeni : • Era • Zemërimi i erës • Shporta frutaplot • Maçoku na la shëndenë • Shpella e thesarit • Kokëziu dhe stuhia • Lotët e maces • Udhëtimi imagjinar i bretkosave etj.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Çabej (2011)
  • Botuar në: 2011
  • ISBN-10: 99956-35-04-6
  • Nr. faqe: 111
  • Përmasat e librit: 143 x 210 x 8 mm

Njihu me Autorin

Gaqo Bushaka -

Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë. Ka shkruar përmbledhjet me përralla: Arushi që ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania