Blije këtë produkt
500 Lekë

Përralla të Zgjedhura ( Botuar nga: Vëllezërit Tafa në 2002 )

Përkthyesi:  Nasi LeraTaulant Tafa,Eri TafaNexhati Tafa

Sytë nnk shuhen kurrë, Bilbili dhe perandori, Mjelmat e egra, Shitësja e vogël e shkrepseve, Një luledele e vogël, Çakmaku, Lulet e Idës së vogël, Rosaku i shëmtuar, Kërmilli dhe trëndafili, Rrobat e reja të perandorit, Princesha dhe bariu, Ndodlii vërtetë kështu, Xhani Babaxhani, Ushtari prej plumbi, Pika e ujit, Syndyku fluturues, Një gonxhe trëndafili nga varri i Homerit

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Vëllezërit Tafa (2002)
  • Botuar në: 2002
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-925-8-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 158
  • Përmasat e librit: 138 x 210 x 12 mm

Njihu me Autorin

Hans Christian Andersen -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania