Blije këtë produkt
1200 Lekë

Përralla shqiptare 100+1 natë I ( Botuar nga: Aeditions në 2010 )

Autori:  Virgjil Muçi

101 përrallat më të bukura nga të gjitha krahinat shqiptare të zgjedhura me shumë kujdes. nTë shoqëruara me grafika tepër të veçanta të punuara me shumë dashuri nga Ardian Kapo.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Aeditions (2010)
  • Botuar në: 2010
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 999 56 70 481
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 480
  • Përmasat e librit: 170 x 240 x 0 mm

Njihu me Autorin

Virgjil Muçi -

Virgjil Muçi u lind në Tiranë më 18 gusht 1956. Veprimtaria e tij letrare e artistike është tejet e gjerë dhe e larmishme. Autor i mëse 10 librave që rrokin një krijimtari që zë fill me prozën e shkurtër e të gjatë, për të vijuar më pas me poezinë, kinematografinë dhe, së fundi, edhe në lëmin e ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania