Blije këtë produkt
500 Lekë

Përralla dhe legjenda ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2008 )

Autori:  Leonardo Da Vinçi
Përkthyesi:  Vladimir Bregu

Leonardo Da Vinçi ka qenë jo vetëm gjeni i madh arti e shpikës i shquar por edhe një fabulist e përrallëtar i njohur. Fabulat, legjendat dhe përrallat e krijuara nga ky gjeni janë shumë të dashura për fëmijët e gjithë botës. Në këtë botim do të gjeni këto fabula dhe përralla: Letra dhe boja; Zambaku; Dëbora; Dafina dhe mërsina; Fiku; Bima dhe shtylla; Merimanga dhe rrush; Milingona dhe kokrra e grurit; Flutura dhe kandili; Flaka; si dhe shumë të tjera.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2008)
  • Botuar në: 2008
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-11-30-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 144
  • Përmasat e librit: 130 x 205 x 10 mm

Njihu me Autorin

Leonardo Da Vinçi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania