Blije këtë produkt
800 Lekë

Perëndia e mizave ( Botuar nga: Ombra GVG në 2009 )

Autori:  William Golding
Përkthyesi:  Shpëtim Myshketa

"Perëndia e Mizave" analizon sjelljen e një grupi nxënësish britanikë, që si pasojë e një fatkeqësie ajrore, braktisen mbi një ishull tropikal gjatë një konflikti planetar. Pas përpjekjeve të para të kurorëzuara me sukses për t'i dhënë jetë një shoqërie të organizuar dhe demokratike (më të vegjlit të lirë për të luajtur, më të mëdhenjtë të ndarë në gjahtarë dhe rojtarë të zjarrit, që tymi i tij të dallohej nga larg), mjet i domosdoshëm për të shpëtuar tensionet brenda grupit shpërthejnë në mënyrë dramatike dhe përkeqësohen me shpejtësi, deri në rrjedhoja skajore.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2009)
  • Botuar në: 2009
  • ISBN-13: 978-99956-38-11-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 331
  • Përmasat e librit: 130 x 200 x 25 mm

Njihu me Autorin

William Golding -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania