Blije këtë produkt
1000 Lekë

Përballë së keqes ( Botuar nga: Naimi në 2022 )

Autori:  Aredin Shyti

Mënyra se si tregon Aredin Shyti është krejt e veçantë. Kur po lexoja kujtimet e tij më dukej sikur po lexoja kujtimet e ndonjë profesionisti të huaj; me të njëjtën përgjegjshmëri, siç ne i shohim oficerët e policisë nëpër filma. E mori drejtimin e policisë në një moment kur shteti po binte, kur zyrtarë të tjere shpejtonin të ndërronin jo vetëm xhaketa e tesera por edhe ngjyrën e pardesyve. Se për karrierë as që mund të flitej aso kohe kryqëzate dhe kryqëzimi. Një njeri i përgjegjshëm; përgjegjësia për shtetin që i përket, përgjegjësia për Shqipërinë, gjë e rrallë që nuk e ndesh më. Më pëlqen mënyra se si tregon; e bën si njeri me karakter, siç është. S'del dot nga vetja; pra, të heqë e të shtojë. S'mund të kuptosh kohën tonë pa lexuar kohën e këtij libri. Rudina Xhunga

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Naimi (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928234735
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 575
  • Përmasat e librit: 155 x 236 x 50 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania