Blije këtë produkt
800 Lekë

Perandoria osmane në pyetje përgjigje I ( Botuar nga: Fan Noli në 2019 )

Autori:  Erhan Afyoncu
Përkthyesi:  Eduart Caka

Shumë të dhëna historike që sot njihen nga pjesa dërrmuese e njerëzve, janë vjetruar dhe rezultojnë jo të vërteta. Këto informacione duhet të ndryshohen sipas rezultateve të tjera që do të përftohen vetëm në përfundim të kërkimeve të reja shkencore. Çdo ditë po arrihen përfundime e të dhëna të reja në lidhje me historinë osmane. Injorimi i kësaj të vërtete dhe përpjekja për të kuptuar Perandorinë Osmane me të dhëna që datojnë rreth 150-200 vjet më herët, është një qasje tejet e gabuar. Historia osmane nuk është kuptuar sa duhet dhe gjithashtu është interpretuar në mënyrë të gabuar. Në këtë kontekst, nevojitet që Perandorinë Osmane ta shohim sërish dhe pa paragjykime.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 291 42 4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 306
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 18 mm

Njihu me Autorin

Erhan Afyoncu -

Erhan Afyoncu (1967, Tokat) eshte mje historian, shkrimtare, akademik, programues is a Turkish historian, writer, academician, programmator televiziv dhe gazetare. Ai eshte Rektor I Universitetit shteteror te drejtesise. Lindi: 1967 (52 vjeç), Tokat, Turkey Bashkeshortja: Fatma Afyoncu Librat: Ottoman Empire ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania